Nejčastěší dotazy

Často se stává, že zákazník má jen ucpaný odpad nebo filtr. Pro praní drobných předmětů doporučuji zakoupit prací pytel, zabráníte tím ucpání čerpadla, např. dětskou ponožkou apod. Před voláním servisu se zkontrolujte filtr a odpad a také ověřte funkčnost zásuvky.

Údržba pračky:

Nepodceňujte pravidelné čištění filtrů. Vodní kámen, který se usazuje v prostoru filtru, po delší době znemožní jeho vyjmutí. Při snaze jej vyndat se pak často stane, že si jej zákazník zničí. V tomto případě je lepší vůbec filtr neotevírat a v případě poruchy čistit zevnitř - provést odvápnění, což je již práce pro servis.
 

Některé typy aviváží způsobují zplesnivnění násypky a jeho vnitřního prostoru Doporučuji ošetřit savem, nechat působit, očistit a vypláchnout. Tato plíseň způsobuje poruchu výplachu prášku nebo aviváže.
 


Kdy se oprava nevyplatí:

Někdy je přístroj po všech stránkách velmi opotřebený, ale potřebujete, aby ješte třeba nějakou dobu fungoval. Často se dá provést provizorní oprava. Pokud je potřeba díl, dá se sehnat použitý a tím se cena za opravu sníži. Tato oprava je však bez záruky.